Antarktida

Ką reikia žinoti prieš keliaujant į Antarktidą?

Kelionės Naudingi patarimai

Pietiniame planetos taške yra didžiulis, sunkiai prieinamas ir tik labai mažos žmonių dalies paliestas žemynas Antarktida. Tai nuostabi vietovė su nuostabiais ledynais, ledkalniais ir gyvūnais, kurie žavi kelionių entuziastus. Tačiau tai nėra įprasta turistinė vietovė, todėl kelionę ten reiktų susiplanuoti atsakingai ir šis straipsnis jums padės tai padaryti.

Vizos ir leidimai

Antarktida niekam nepriklauso – tai nėra suvereni valstybė. Vis dėlto žemyną reglamentuoja Antarktidos sutarties sistema, kurioje nustatytos regiono naudojimo ir apsaugos taisyklės. Antarktida yra ypatinga vieta, nes turite gauti dvi vizas – vieną iš savo gyvenamosios šalies, o kitą – iš šalies, iš kurios keliausite.

Sezonas ir orai

Manome, kad nenorite mirtinai sušalti, todėl turite vykti vasarossezono metu, t. y. nuo lapkričio iki kovo mėnesio, tuomet temperatūra būna šiek tiek aukštesnė. Tačiau orai gali staiga pasikeisti, todėl turėtumėte būti pasiruošę atšiauriam šalčiui, smarkiems vėjams ir pūgoms.

Transportas

Antarktidoje nėra oro uostų ar dažnai vykdomų komercinių skrydžių. Naudojamos tik šios susisiekimo priemonės su žemynu: specializuoti laivus ir ledlaužiai, populiariausia transporto priemonė žemynui pasiekti yra jūros transportas. Šie laivai išplaukia iš Hobarto (Australija), Punta Arenaso (Čilė) arba Ušuajos (Argentina).

Apgyvendinimas

Antarktidoje nėra viešbučių ar nuolatinių bendruomenių. Tačiau yra mokslinių tyrimų įstaigų ir stovyklų, kurioms vadovauja akademinės institucijos ir kelionių bendrovės. Kai kuriose iš šių įstaigų keliautojams teikiamos paprastos nakvynės ir maitinimo paslaugos. Tačiau dauguma ekskursijų į Antarktidą planuojamos kaip ekspedicijos arba kruizai, kai svečiai apsistoja laive ir kasdien išsilaipina žemyne.

Sveikata ir sauga

Medicinos ištekliai Antarktidoje yra menki dėl jos izoliacijos ir atokumo. Svarbu žinoti, kad kelionei į šį žemyną reikalinga gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė, nes ilga atstumą plaukti atšiauriom sąlygom, kai bangos „negaili” laivo – yra gana sudėtinga . Prieš kelionę patartina pasitikrinti sveikatą ir nepamiršti pirmosios pagalbos reikmenų bei reikalingų vaistų.

Aplinkos apsauga

Dėl savo unikalumo ir trapumo Antarktidos aplinka yra ypač jautri įvairiems netikėtam dirgikliams, kuriuos žmonės gali atsivežti iš skirtingų pasaulio vietovių. Todėl siekdami apsaugoti aplinką, lankytojai privalo laikytis griežtų taisyklių ir apribojimų. Tarp jų – nemėtyti šiukšlių, pagarbiai elgtis su laukiniais gyvūnais ir augalais, laikytis nustatytų takų ir vietų.

Veikla ir lankytinos vietos

Antarktidoje galima rasti įvairių gamtos stebuklų. Lankymasis mokslinių tyrimų centruose, žygiuose po kalnus ar ledynus, plaukimas baidarėmis ledo kalnais bei laukinėje gamtoje – išties palieka didžiūlį įspūdį. O gyvoji gamta tokia kaip pingvinai, ruoniai ir banginiai bei jų stebėjimas yra viena iš labiausiai mėgstamų veiklų apie kurias galima pasvajoti. Tačiau visoms šioms veikloms reikia specialios įrangos, gidų ir leidimų, todėl jas reikėtų planuoti ir rezervuoti iš anksto.

Tad, jei nusprendėte nuvykti į Antraktidą – priėmėte nuostabų, kupiną įspūdžių sprendimą. Linkime Jums apgalvotos ir kupinų įspūdžių kelionės!