Egiptas

Kokias vietas geriausia aplankyti Egipte?

Kelionės Naudingi patarimai

Kas pastatė garsiąsias piramides, štai koks klausimas? Galbūt atsakysime į jį čia, juokauju. Šiaurės Afrikoje esanti tauta dažniausiai minima kartu su piramidėmis. Egipte galima pamatyti daugybę įdomių dalykų – nuo istorinių piramidžių iki šurmuliuojančių miestų ir ramių paplūdimių. Šiame įraše išsamiau išnagrinėsime keletą svarbiausių Egipto turistinių vietų.

Kairas

Didžiausias Egipto miestas yra Kairas nenuostabu, kad jis yra ir sostinė. Šiame klestinčiame metropolyje gyvena daugiau kaip 20 mln. žmonių. Kairas gerai žinomas dėl savo ikoniškų pastatų, tokių kaip Sfinksas, Egipto muziejus ir Didžioji Gizos piramidė. Lankytojai gali vaikščioti judriomis Kairo gatvėmis ir susipažinti su turtinga miesto istorija bei kultūra.

Luksoras

Pietų Egipto miestas Luksoras dažnai vadinamas didžiausiu pasaulyje muziejumi po atviru dangumi. Mieste yra daug istorinių faraonų laikų šventyklų, įskaitant Karnako šventyklą. Karalių slėnis jau pagal pavadinimą sako, kad jo bus kažkas su karaliumi, ir taip yra, nes čia rasite karaliaus Tutanchamono kapavietes.

Asuanas

Pietinis Egipto miestas Asuanas garsėja vaizdingomis apylinkėmis ir ramia nuotaika. Keliautojai gali plaukti Nilo upe ir sustoti prie daugybės šventyklų ir istorinių vietų, kurias pravažiuoja. Asuane yra gerai žinoma Asuano užtvanka ir Filėjų šventykla.

Aleksandrija

Aleksandrija, taip, jūs teisūs, ji pavadinta Aleksandro Didžiojo garbei. Vienas iš septynių senovės pasaulio stebuklų – Faro švyturys – anksčiau buvo Aleksandro Didžiojo įkurtame metropolyje. Romėnų amfiteatras ir Kom el Šokafos katakombos – tai du senoviniai miesto paminklai, kuriuos gali apžiūrėti turistai.

Šarm el Šeichas

Populiarus kurortinis miestas Šarm el Šeichas įsikūręs Egipto Raudonosios jūros pakrantėje. Jis garsėja kvapą gniaužiančiais paplūdimiais ir maudynėms tinkamu vandeniu. Turistai taip pat gali tyrinėti daugybę koralinių rifų, esančių prie pat miesto krantų.

Dahabas

Egipto Sinajaus pusiasalyje esantis nedidelis Dahabo miestelis gerai žinomas dėl savo ramios atmosferos ir nuostabių paplūdimių. Čia dažnai lankosi kuprinėtojai ir turistai, ieškantys ramesnių įspūdžių. Lankytojai gali užsiimti įvairiomis vandens sporto šakomis, pavyzdžiui, burlentėmis, nardymu ir nardymu.

Abu Simbelas

Egipto Ramziui II priskiriama istorinio šventyklų komplekso, vadinamo Abu Simbeliu, kuris yra pietų Egipte, statyba. Šventykla garsėja išskirtiniais raižiniais ir didinga architektūra. Lankytojai gali aplankyti šventyklų kompleksą ir sužinoti daugiau apie senovės Egipto istoriją ir kultūrą.

Apibendrinant galima teigti, kad Egiptas yra šalis, kurioje turistai gali aplankyti daugybę įvairių vietų. Šioje nuostabioje šalyje, kurioje galima rasti visko – nuo istorinių piramidžių ir šventyklų iki gyvybingų miestų ir ramių paplūdimių – kiekvienas gali rasti sau patinkančių dalykų. Egiptas yra vieta, kurios neturėtumėte praleisti, nesvarbu, ar jus domina istorinių vietų atradimas, ar poilsis nuostabiuose paplūdimiuose.