Puerto Riko

Kokias vietas geriausia aplankyti Puerto Rike?

Kelionės Naudingi patarimai

„Žavesio sala” Puerto Rikas yra Karibų jūros atostogų vieta, kurioje yra daugybė pramogų įvairiems turistams. Šioje saloje galima patirti įdomių ir nepamirštamų įspūdžių – nuo vešlių atogrąžų miškų iki istorinių miestų ir kvapą gniaužiančių paplūdimių. Šiame rašto darbe aptarsime svarbiausias Puerto Riko turistines vietas ir tai, kuo jos yra unikalios.

San Chuanas
Puiki vieta pradėti savo nuotykius yra Puerto Riko sostinė San Chuanas. Tai istorinis miestas su ispanų kolonijiniais pastatais ir vingiuotomis grindinio gatvelėmis. Kadaise senamiestį juosė gynybinė siena, tarnavusi kaip miesto gynyba nuo užpuolikų. El Morro, žinomiausia San Chuano tvirtovė, yra fantastiška vieta fotografuoti, nuo jos atsiveria nuostabūs vandenyno vaizdai.

Kartu su istorinėmis įžymybėmis San Chuane yra keletas geriausių Puerto Riko paplūdimių, pavyzdžiui, Kondado paplūdimys ir Isla Verde paplūdimys. Šie paplūdimiai puikiai tinka vandens sportui, maudymuisi ir deginimuisi. Mieste yra daugybė barų, užkandinių ir naktinių klubų, iš kurių galima rinktis, taip pat čia verda naktinis gyvenimas.

El Yunque nacionalinis miškas
Gamtos mylėtojams būtina aplankyti El Yunque nacionalinį mišką, kuriame yra vienintelis tropinis atogrąžų miškas Jungtinių Valstijų nacionalinių miškų sistemoje. Salos rytuose esančiame beveik 28 000 hektarų miške įrengti pėsčiųjų maršrutai, vedantys prie krioklių, upelių ir natūralių baseinų. La Mina takas, vedantis prie nuostabaus krioklio, yra labiausiai mėgstamas takas miške.

Miške galima ne tik žygiuoti, bet ir stovyklauti, rengti iškylas ir stebėti paukščius. Džiunglėse gyvena Puerto Riko papūga, nykstanti rūšis, ir kiti laukiniai gyvūnai.

Kulebros sala
Nedidelė sala prie Puerto Riko krantų, vadinama Culebra sala, garsėja nuostabiais paplūdimiais ir švariu vandeniu. Norintiems išvengti minios žmonių ir atostogauti ramiau, puikiai tiks rami salos atmosfera.

Flamenko paplūdimys, kuris įvertintas kaip vienas judriausių salos paplūdimių. Puikios paplūdimio pramogos – maudymasis, nardymas su vamzdeliu ir deginimasis saulėje. Saloje yra Culebra nacionalinis laukinės gamtos draustinis, kuriame saugomi lamantinai, jūrų vėžliai ir kelios paukščių rūšys.

Vjekeso sala
Dar vienas neatrastas Karibų jūros lobis yra Vjekso sala, esanti prie pietrytinės Puerto Riko pakrantės. Gerai žinomi salos paplūdimiai, krištolo skaidrumo vanduo ir bioliuminescencinės lagūnos.

Karakaso paplūdimys, kartais vadinamas Raudonuoju paplūdimiu, yra judriausias salos paplūdimys. Paplūdimyje galima maudytis, nardyti ir degintis saulėje. Saloje taip pat yra Mosquito įlanka – viena ryškiausių pasaulyje bioliuminescencinių įlankų. Turistai gali patirti spindinčių vandenų stebuklą leisdamiesi į naktinę ekskursiją.

Ponce
Ponse, antras pagal dydį Puerto Riko miestas, garsėja savo istoriniu centru, kuriame gausu gyvybingų statinių, galerijų ir muziejų. Mieste taip pat įsikūręs Ponso meno muziejus, kuriame saugoma nemaža Europos ir Puerto Riko meno kolekcija.

Be muziejų ir galerijų, Ponse miestas gali pasigirti geriausiais Puerto Riko architektūros paminklais, įskaitant senąją gaisrinę ir Park de Bombas – buvusią gaisrinę, kuri buvo paversta muziejumi.

Puerto Rike lankytojų laukia daugybė lankytinų vietų. Puerto Rikas turi ką pasiūlyti kiekvienam, nepriklausomai nuo jo pomėgių – istorijai, gamtai, paplūdimiams ar naktiniam gyvenimui. Puerto Rike yra daugybė lankytinų vietų, įskaitant energingą San Chuano didmiestį, nuostabų El Yunque atogrąžų mišką, ramius Culebra ir Vieques paplūdimius bei senovinį Ponce miestą. Suprantama, kodėl žmonės šią salą vadina „Žavesio sala”. Taigi griebkite bagažą ir skriskite į Puerto Riką, kad patirtumėte nepakartojamų įspūdžių!

Daugiau apie keliones skaitykite čia.