Panama

Kokias vietas Panamoje geriausia aplankyti?

Kelionės Naudingi patarimai

Gražioji Panama yra Centrinės Amerikos šalis. Puikūs Panamos kraštovaizdžiai, nepriekaištingi paplūdimiai ir gyvybinga kultūra yra gerai žinomi kiekvienam, kuriam pavyko apsilankyti šioje šalyje. Tai šalis su ilgamete istorija, įvairia gyvūnija ir ekonomika, kuri labai priklauso nuo įmonių, mokančių mokesčius už plaukimą Panamos kanalu. Jei planuojate kelionę į Panamą šis straipsnis kaip tik jums.

Panamos miestas

Puikią klasikinių ir modernių bruožų sintezę galima rasti Panama Sityje – šurmuliuojančiame ir tarptautiniame mieste. Tai ir sostinė, ir didžiausias Panamos miestas. Kiekvienas gali pasimėgauti Panama Sičio pasiūlymais – nuo kolonijinių laikų pastatų iki šiuolaikinių dangoraižių. Atspėkite, garsusis Panamos kanalas taip pat yra sostinėje. Kai kurie turistai (ne mes) vyksta į šią šalį tik tam, kad pamatytų Panamos kanalą, žinoma, tai nuostabus objektas, tačiau galite apžiūrėti ir kitus dalykus. Casco Viejo, Amadoro krantinė ir Biomuseo – tai dar kelios gerai žinomos Panamos miesto lankytinos vietos.

Bocas del Toro

Prie Panamos Karibų jūros pakrantės yra vaizdingas Bocas del Toro salynas. Puikūs Bocas del Toro paplūdimiai, švarus vanduo ir puikūs koraliniai rifai yra gerai žinomi. Šiame salyne taip pat yra keletas nacionalinių parkų, pavyzdžiui, Isla Bastimentos nacionalinis jūrų parkas, kur turistai gali daugiau sužinoti apie gausią regiono jūrų gyvūniją.

San Blaso salos

Prie Panamos Karibų jūros pakrantės yra daugiau kaip 300 salų, kurios bendrai vadinamos San Blaso salomis. Šiose salose gyvenantys kuna genties žmonės išlaikė senovinį gyvenimo būdą ir kultūrą. Balto smėlio paplūdimiai, ryškūs koraliniai rifai ir krištolo skaidrumo vanduo – tai išskirtiniai San Blaso salų bruožai. Be to, salose yra reta galimybė susipažinti su kuna kultūra ir gyvenimo būdu.

Boquete

Nedidelis Boquete miestelis įsikūręs Panamos aukštikalnėse. Dažnai pirmenybę teikiame gamtai, o ne miestams, todėl šis miestelis mums patiko dėl visų jį supančių miškų, todėl pasivaikščiojome viename iš kalnų šalia upės. Boquete yra gerai žinomas dėl komfortiškos aplinkos, todėl jis yra ideali vieta pabėgti nuo žemumų karščio. Mūsų šeima labai mėgsta kavą, todėl visada prašo jos parvežti iš kiekvienos šalies, kurioje lankomės, Panamoje norisi rinktis kavą, kuri auginama Beketėje.

Koibos sala

Prie Panamos krantų Ramiajame vandenyne esančioje Koibos saloje yra nacionalinis parkas. Koibos saloje galima aptikti jūros vėžlių, krokodilų ir įvairių rūšių iguanų. Lankytojams siūlomas vandens sportas: žvejyba, nardymas ir nardymas su akvalangu. Ši sala yra ekologinių turistų pamėgta vieta ir svarbi jūrų vėžlių veisimosi vieta.

Apibendrinant galima teigti, kad Panama – tai šalis su spalvinga praeitimi, daugybe kultūrinių tradicijų ir nuostabaus grožio gamta. Panama turi ką pasiūlyti kiekvienam, nesvarbu, ar esate istorijos mėgėjas, ar paplūdimio poilsiautojas, ar gamtos pasaulio gerbėjas. Panama yra šalis, kuri turėtų būti įtraukta į kiekvieno keliautojo sąrašą, nes čia rasite visko – nuo pulsuojančio Panamos miesto gyvenimo iki nepaliestų Bocas del Toro ir San Blaso salų paplūdimių.