Brazilija

Kokios lankomiausios Brazilijos vietovės?

Kelionės Naudingi patarimai

Brazilija yra graži šalis, pasižyminti gyvybinga kultūra ir daugybe intriguojančių vietų, kurias verta aplankyti. Šioje Pietų Amerikos šalyje kiekvienas ras ką nors sau – nuo Amazonės atogrąžų miškų iki Rio de Žaneiro paplūdimių. Tačiau Rio de Žaneiras išsiskiria iš kitų kaip populiariausia kelionių kryptis Brazilijoje.

Miestas pasižymi gražiais paplūdimiais, šurmuliuojančiu naktiniu gyvenimu ir gerai žinomomis lankytinomis vietomis, tokiomis kaip Kristus Atpirkėjas ir Cukraus kalnas. Daugybė žmonių iš viso pasaulio kasmet atvyksta į Rio de Žaneirą pasimėgauti savita kultūros, istorijos ir gamtos grožio sinteze.

Paplūdimiai
Rio de Žaneire kiekvienas gali rasti paplūdimį – nuo gerai žinomo Kopakabanos iki ramesnių Ipanemos ir Leblono.

Bene žinomiausias Rio de Žaneiro paplūdimys Kopakabana garsėja ilgomis balto smėlio juostomis ir energinga aplinka. Paplūdimyje, kuriame gausu viešbučių, restoranų ir barų, lankytojai gali leisti dienas kaitindamiesi saulėje, maudydamiesi vandenyje ir stebėdami žmones.

Kitas labai mėgstamas Rio de Žaneiro paplūdimys yra Ipanema, garsėjantis skaidriu vandeniu, švelniu smėliu ir kvapą gniaužiančiais vaizdais. Ir vietiniai, ir turistai mėgsta šį paplūdimį, kuriame galima stebėti bet ką – nuo paplūdimio futbolo rungtynių iki sambos šokėjų.

Netoli Ipanemos yra ramesnis Leblono paplūdimys. Šis paplūdimys, skirtas vaikams ir ieškantiems ramesnio paplūdimio, garsėja švariu vandeniu, ramiomis bangomis ir ramia aplinka.

Orientyrai
Rio de Žaneiras kasmet sulaukia milijonų lankytojų dėl savo gerai žinomų vietų. Bene žinomiausias iš šių paminklų yra Kristaus Atpirkėjo paminklas, esantis Korkovado kalno viršūnėje.

Skulptūra, vaizduojanti Braziliją, yra 30 metrų aukščio. Lankytojai gali užvažiuoti traukiniu į kalną arba į jį užkopti, kad iš arčiau apžiūrėtų paminklą ir pasigrožėtų kvapą gniaužiančiais apačioje esančio miesto vaizdais. Skulptūra, vienas iš septynių pasaulio stebuklų, buvo baigta statyti 1931 m.

Cukraus kalnas – dar vienas garsus Rio de Žaneiro lankytinas objektas. Viršūnė pasižymi plačiais miesto vaizdais ir yra netoli Guanabaros įlankos angos. Lankytojai gali pasikelti keltuvu į kalno viršūnę, iš kur atsiveria kvapą gniaužiantys uosto, miesto ir paplūdimių vaizdai.

Istorija ir kultūra
Rio de Žaneiras garsėja gyvybinga praeitimi ir kultūra. Buvusioje Brazilijos sostinėje, kuri čia buvo įsikūrusi iki 1960 m., galima rasti daugybę istorinių vietų ir muziejų.

Nacionalinis Brazilijos muziejus, įsikūręs Quinta da Boa Vista parke, yra vienas lankomiausių Rio de Žaneiro muziejų. Muziejuje sukaupta beveik 20 mln. eksponatų, tarp kurių yra istorinių dokumentų, fosilijų ir antikos laikų daiktų.

Imperatoriškieji rūmai, kuriuose XIX a. gyveno Brazilijos monarchai, yra dar viena istorinė Rio de Žaneiro vieta. Dabar rūmai yra viešas muziejus, kuriame lankytojai gali susipažinti su Brazilijos praeitimi.

Miestas garsėja dinamiška kultūra, kurioje dera vietiniai, europietiški ir afrikietiški elementai. Turistai gali susipažinti su brazilų muzika, šokiais ir virtuve.

Naktinis gyvenimas
Ne mažiau svarbus Rio de Žaneiro miestas garsėja savo audringu naktiniu gyvenimu. Daugybė užeigų, naktinių klubų ir gatvės vakarėlių mieste dėl klestinčios vakarėlių kultūros nenutrūksta iki pat ryto. Rio de Žaneiro naktiniame gyvenime kiekvienas ras ką nors sau – nuo sambos klubų Lapoje iki prašmatnių kavinių Ipanemoje.

Kasmet, likus kelioms savaitėms iki gavėnios, Rio de Žaneire vyksta viena garsiausių pasaulyje gatvės švenčių: Karnavalas. Muzikos, šokių ir ryškių kostiumų miestas atgyja ir sutraukia milijonus turistų iš viso pasaulio.

Nepatikėsite, bet dėl to Rio de Žaneiras yra populiariausia kelionių kryptis Brazilijoje. Tai vieta, kurią dėl kvapą gniaužiančių paplūdimių, atpažįstamų objektų, turtingos istorijos ir kultūros bei jaudinančio naktinio gyvenimo turėtų aplankyti kiekvienas keliautojas. Rio de Žaneire kiekvienas ras ką nors sau, nesvarbu, ar norite atsipalaiduoti Kopakabanos paplūdimyje, pasigrožėti nuostabiais Kristaus Atpirkėjo vaizdais, ar susipažinti su gyva Brazilijos kultūra.