Anglija

Kokios yra pagrindinės turistų lankomos vietos Jungtinėje Karalystėje?

Kelionės Naudingi patarimai

Anglija ir visos aplinkinės karalystės yra iš ties ypatingos vietovės. Siūlome jas aplankyti bent kartą gyvenime. Tačiau planuojant kelionę į Anglija reiktų pasiplanuoti nemažai laiko, jei norite aplankyti daugiau vietovių. Jei turite tik 2 savaites, žinoma, neužteks laiko aplankyti visas unikalias vietas, tačiau per dvi savaites galite apžiūrėti kai kurias pagrindines lankytinas vietas. Ir šiandien norime su Jumis pasidalinti rekomendacijomis, kurias vietoves tikrai verta aplankyti per šį laikotarpį. Štai keletas tokių:

Londonas

Jungtinės Karalystės sostinę privalo aplankyti kiekvienas turistas. Bekingemo rūmai – tai vieta, kur girdisi sienų šnabždesys ir daugiau nei šimtmečio istorija. Londono bokštas, Londono akis ir Big Benas – vieni garsiausių pasaulio lankytinų objektų. Ištikimiausi ir labiausiai susidomėję turistai valandų valandas laukia, kol galės pamatyti, kaip keičiasi rūmų sargyba. Karūnos brangenybės saugomos Londono Taueryje, istorinėje XI a. statytoje pilyje. Londono akis – tai didžiulis apžvalgos ratas, iš kurio atsiveria kvapą gniaužiantys miesto vaizdai.

Stounhendžas

Stounhendžas yra priešistorinis paminklas Anglijos Viltšyro grafystėje, kuris, kaip manoma, buvo pastatytas apie 3000 m. pr. m. e. Paminklą sudaro stovinčių akmenų žiedas, kurių kiekvienas gali sverti iki 25 tonų. Stounhendžo paskirtis nežinoma, tačiau manoma, kad tai buvo garbinimo vieta arba dangaus observatorija.

Edinburgas

Edinburgas, Škotijos sostinė, garsėja stulbinančia architektūra, turtinga istorija ir gyvybinga kultūra. Mieste yra Edinburgo pilis, kuri stūkso ant užgesusio ugnikalnio ir nuo kurios atsiveria įspūdinga miesto panorama. Karališkoji mylia, Škotijos nacionalinis muziejus ir Holyroodhouse rūmai taip pat yra populiarios lankytinos vietos Edinburge.

Ežerų kraštas

Ežerų kraštas (Lake District) – gražus regionas šiaurės vakarų Anglijoje, garsėjantis vaizdingais ežerais, kalnais ir miškais. Šioje vietovėje populiarūs žygiai pėsčiomis, važinėjimas dviračiais ir plaukiojimas valtimis, o lankytojai gali tyrinėti vaizdingus regiono kaimelius bei miestelius.

Vindzoro pilis

Vindzoro pilis, esanti Anglijos Berkšyro grafystėje, yra seniausia ir didžiausia pasaulyje gyvenama pilis. Pilis yra oficiali Didžiosios Britanijos monarcho rezidencija ir jau daugiau kaip 900 metų yra karališkosios šeimos namai. Lankytojai gali apžiūrėti valstybinius apartamentus, kuriuose gausu neįkainojamų meno kūrinių, ir stebėti sargybos keitimo ceremoniją.

Stratfordas prie Avono

Lankytojai gali apžiūrėti Šekspyro gimtinę – restauruotą XVI a. namą, apstatytą senoviniais baldais, kuriame yra eksponatų apie garsiojo dramaturgo gyvenimą ir kūrybą.

Bath

Batas yra istorinis miestas esantis Anglijos pietvakariuose, garsėjantis romėnų pirtimis ir gruzinų architektūra. Lankytojams atviros romėnų pirtys, kurios, kaip manoma, buvo pastatytos apie 70 m. po Kr. ir yra gerai išsilaikęs romėnų architektūros pavyzdys. Mieste taip pat yra Bato abatija ir Karališkasis pusmėnulis – 30 eilinių namų, kurie laikomi vienais geriausių šalyje.

Apibendrinant galima teigti, kad Jungtinė Karalystė – tai šalis, kurioje gausu turistų lankomų vietovių, ir šiame straipsnyje tik apžvelgėme jų turinį. Jungtinėje Karalystėje kiekvienas ras ką nors sau, nesvarbu, ar jus domina istorija, kultūra, gamta, ar architektūra. Turtinga istorija ir kultūra, nuostabūs kraštovaizdžiai ir žymios vietovės – tai vieta, kurią privalo aplankyti kiekvienas keliautojas.