Marokas

Maroko atostogų patarimai pirmą kartą keliaujantiems

Kelionės Naudingi patarimai

Intriguojanti ir žavinga Maroko valstybė suteikia ypatingą galimybę keliauti. Tai šalis, kupina gamtos grožio, istorijos ir kultūros turtų. Tačiau, jei niekada anksčiau nesate buvę Maroke, susorganizuoti kelionę gali būti nelengva. Šiame straipsnyje pateiksime jums keletą patarimų, kurie padės patiems susiplanuoti kelionę į Maroką.

Nuspręskite, kada geriausia vykti į Maroką

Maroką geriausia aplankyti pavasarį (nuo kovo iki gegužės mėn.) arba rudenį (nuo rugsėjo iki lapkričio mėn.). Oras malonus, o lankytojų šiuo metu mažiau. Žiemą (nuo gruodžio iki vasario mėn.) gali būti šalta, ypač kalnuose, o vasarą (nuo birželio iki rugpjūčio mėn.) gali būti labai karšta.

Supraskite kultūrą

Atsižvelgiant į tai, kad dauguma Maroko gyventojų yra musulmonai, labai svarbu gerbti jų kultūrą ir tradicijas. Ypač kaimo vietovėse ir šventose vietose apsirenkite kukliai. Venkite viešai rodyti meilę ir niekada nevartokite alkoholio viešose vietose. Be to, labai svarbu išmokti keletą pagrindinių arabiškų žodžių ir frazių, kad galėtumėte bendrauti su bendruomene.

Tinkamai susipakuokite daiktus

Keliaujant į Maroką labai svarbu turėti patogią, oro sąlygas atitinkančią aprangą. Vasarą pasiimkite kvėpuojančius, lengvus drabužius, o žiemą – šiltus sluoksnius. Taip pat būtina turėti patogius batus vaikščioti, nes Maroke daug grindinio gatvių.

Paragaukite vietinio maisto

Maroko maistas yra skanus ir įvairus. Būtinai paragaukite regioninės virtuvės patiekalų, tarp kurių yra pastilla, kuskusas ir taginas. Be to, nepamirškite paragauti marokietiškos mėtų arbatos, kuri yra Maroko kultūros pagrindas.

Tyrinėkite medinas

Seni, sienomis apjuosti Maroko miestai, vadinami medinomis, garsėja vingiuotais takais ir gyvais turgumis. Būtinai aplankykite medinas tokiuose miestuose kaip Rabatas, Fesas ir Marakešas. Tačiau būkite pasiruošę miniai ir saugokitės kišenvagių.

Pasisamdykite vietinį gidą

Puikus būdas pažinti Maroko kultūrą ir istoriją – pasisamdyti vietinį gidą. Jiems padedant galima orientuotis medinose ir kitose lankytinose vietose. Tačiau iš anksto susitarkite dėl mokesčio, nes kai kurie gidai iš lankytojų gali imti per didelius mokesčius.

Apsilankykite Sacharos dykumoje

Apsilankymas Sacharos dykumoje yra privalomas per bet kokias atostogas Maroke. Į dykumą galite keliauti 4×4 ekskursija arba keliauti kupranugariais ir nakvoti tipiškoje berberų stovykloje.

Būkite pasirengę derėtis

Maroke dažnai deramasi, ypač turguose. Tikimasi, kad dėl kainos bus deramasi, tačiau būkite pagarbūs. Pradėkite nuo mažesnių kainų, kol rasite jums priimtiną kainą.

Atsargiai elkitės su gatvės prekeiviais

Maroke dažnai susidursite su gatvės prekeiviais, kurie bandys jums įpiršti prekes ar paslaugas. Būkite atidūs sukčiams. Nepasiduokite jų spaudimui pirkti tai, ko jums nereikia ir ko nenorite.

Apibendrinant galima teigti, kad Marokas yra nuostabi ir intriguojanti šalis, suteikianti išskirtinę kelionių patirtį. Vadovaudamiesi šiomis rekomendacijomis galite užtikrinti, kad jūsų pirmosios atostogos Maroke būtų saugios, malonios ir įsimintinos.